7 tipov a trikov, ako fotografovať mobilným telefónom

01.08.2017

Pokroku sa samozrejme nevyhli ani fotoaparáty používané vo smartfónoch, ktoré z trhu takmer vytlačili klasické kompaktné fotoaparáty. Dnes dokážete so smartfónom zhotoviť naozaj plnohodnotné fotografie vašich zážitkov napríklad z dovoleniek či iných, zachytenia hodných situácií. 

1. STABILITA

Pri fotografovaní so smartfónom vždy dbajte na dobrú stabilitu a uchopenie zariadenia. Najlepšia je možnosť fotografovania na "šírku" a uchopenie zariadenia oboma rukami. 

2. ZOOM

Pri fotografovaní nepoužívajte digitálny zoom. Radšej sa snažte viac priblížiť k objektu, ktorý chcete zachytiť alebo zhotovte snímku bez priblíženia a následne pomocou editačného nástroja fotografiu orežte. Orezaná snímka bude kvalitnejšia ako tá "nazoomovaná".

3. NAJLEPŠIE ROZLÍŠENIE

V nastaveniach fotoaparátu sa uistite, že používate najvyššie možné rozlíšenie k odpovedajúcemu pomeru strán. 

4. ČISTOTA

Mastný odtlačok prsta, vlas, prach...všetko môže fotografiu znehodnotiť. 

5. ZAOSTRENIE

Ak máte pocit, že vaša fotografia nie je dostatočne ostrá, zamierte s fotoaparátom na požadovaný objekt a kliknete naň. Softvér väčšiny smartfónov umožňuje manuálne zaostrenie na konkrétne miesto a aj keď to automatické funguje vo väčšine prípadov dobre, niekedy si treba predsa len pomôcť manuálne. 

6. REŽIMY FOTOAPARÁTU

Skúste s nimi experimentovať a pri prípadnom západe slnka použite k tejto situácii aj pridružený režim. Časom zistíte, aké sú skutočné možnosti režimov a dokážete tak vytvoriť pôsobivejšie fotografie. 

7. VIAC SNÍMOK

Určite sa Vám už stalo, že po zhotovení snímky ste zistili, že niekto žmurkol, niekto Vám vbehol do záberu, pohli ste sa a snímka je rozmazaná...spravte viac fotiek daného objektu alebo situácie a následne vyberte tú, ktorá je najkrajšia. Zdroje : www.startitup.sk

           : https://androidportal.zoznam.sk/

Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.