Acer prichádza s novým 24" monitorom

13.06.2018

Ten vďaka bohatým možnostiam nastavenia sľubuje perfektne prispôsobiteľný obraz a slušnú porciu výbavy. Nás navyše zaujala aj nízka cena a úzke rámčeky okolo okrajov displeja. Máme tu ideálny monitor pre kancelárske aj domáce počítače? 

Dizajn monitora sa drží ostrých hrán a subtílnych liniek. Krehkým dojmom pôsobiaca obrazovka má síce plastovú, ale pevnú, stabilnú konštrukciu a je pomerne praktická. 

Komfort pri práci zaistia slušné možnosti polohovania. Acer B247Ybmiprzx je nastaviteľný klasickým naklápaním aj polohovaním do strán. Samozrejmosťou je nastaviteľná výška, a ak potrebujete pracovať s obrazovkou otočenou na výšku, ani to nie je problém. 

O obraz sa u 24" Full HD LCD monitora Acer B247Ybmiprzx stará celý rad funkcií a nastavení. Môžete využiť niekoľko prednastavených režimov, ktoré prispôsobia obraz na čítanie, prácu za tmy, prácu s grafikou alebo sledovanie filmu. Vlastné podrobné nastavenie zahŕňa zmenu základných farieb, zvýraznenie čiernej farby, ovládanie jasu, kontrastu alebo gama krivky. S precíznym nastavovaním pomôže joystick, ktorý na zadnej strane monitora doplňujú ďalšie štyri tlačidlá. Nastaviteľný je aj jas monitora, ľahko tak upravíte obraz podľa svetelných podmienok v miestnosti. Niektoré korekcie dokáže monitor vykonať sám, prispôsobí napríklad kontrast obsahu.

Ak pri výbere myslíte aj na spotrebu monitora, mohol by Acer B247Ybmiprzx zaujať aj týmto parametrom. Zatiaľ čo pri maximálnom jase spotrebuje 19,2 W, pri najnižšom sa môže dostať na iba 6,9 W. Znížiť spotrebu pomáha aj ECO režim. 

Monitor patrí medzi cenovo dostupné obrazovky. Acer B247Ybmiprzx si pri všetkých svojich funkciách drží cenovku pod 180 eur. Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.