Ako si správne vybrať počítač?

01.06.2018

Načo sa trápiť vyberaním a skladaním nového počítača, keď jednoducho si môžeme už hotový kúpiť. 

Dnes si rozoberieme výhody ale aj nevýhody počítačov, kde si sami vyberáme a skladáme jednotlivé komponenty. A tiež si povieme ako vybrať počítať pre seba, pre manželku alebo babku, protne šitý na mieru.

Často sa stretávam s tým, že ľudia si radšej kúpia už hotový počítač, ktorý už netreba skladať a má v sebe nejaké aplikácie. Z mojej strany to moc nedoporučujem. Môžu mať pekné komponenty, ale na čom sa zvykne šetriť sú zdroje, alebo chladiče. Jednotlivé súčastky by sme mali prispôsobiť na to ako ho budeme používať. Jednoduchý procesor, integrovaná grafika a základné RAMky sú dobré na surfovanie po internete, ale na úpravu videí už také dobré nie sú. Takýto typ počítača by som doporučil starším generáciam. Základ pre hráčov je určite nadupaná grafika s procesorom a keby sme ho chceli ešte aj okrášliť, tak určite vondé chladenie.

Podľa účelu by sme mali správne vybrať komponenty, ale myslite aj na budúcnosť a nebojte sa investovať o jednu triedu naviac aj keď to bude cenovo drahšie.Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.