Ako si vybrať mobilný telefón ?

15.10.2017

Apple, Android alebo Windows? Lacné alebo prémiové? Vyberte si správny mobilný telefón, ktorý bude spĺňať vaše očakávania a nároky.

Prinášame vám niekoľko nápadov, ako si vybrať inteligentný telefón. Zistíte všetko, čo potrebujete vedieť pred kúpou mobilného telefónu. Zistíte, ako si vybrať mobilný telefón podľa veľkosti obrazovky, kamery a rýchlosti operačného systému.

iOS je obľúbený pre svoje jednoduché ovládanie. Android vám naopak poskytne oveľa viac volieb. Ak si vyberiete iOS potom si musíte kúpiť iPhone. Android je lepší, ak chcete mať k dispozícii viac hardvéru a cenovo dostupnejší mobilný telefón.

iPhone má v ponuke prémiové telefóny, ktorých cena zvyčajne začína nad 600 a nové modely presahujú 1000 eur. Prémiové telefóny s Androidom začínajú približne na 600 eur, ale skvelé telefóny s Androidom kúpite aj pod 500 eur.

Zvoľte si tiež správnu veľkosť. Telefón s displejom menším ako 5,5 palca bude držať aj menšia ruka. Telefón s väčšou obrazovkou je vynikajúcou voľbou pri sledovaní videí, hraní hier alebo ak chcete využívať režim multiwindow v aplikácii Android Nougat.

Pri displeji telefónu sledujte kvalitu jasu farieb viac ako rozlíšenie. Najnovšie telefóny ponúkajú vysoký dynamický rozsah (HDR) pre lepšie zobrazenie farieb.

Neignorujte ani megapixel fotoaparátu. Spolu s výdržou batérie sa fotoaparát stal najdôležitejším prvkom smarffónu. Dávajte pozor na špecifikácie ako je clona (nižšie číslo je lepši) a špeciálne funkcie, ako sú duálne šošovky. Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.