Čo sa dialo na tohto ročnom WWDC 2018?

11.06.2018

Konalo sa v San Jose. Apple predstavilo aj svoje hodinky watchOS 5, kde vylepšilo pár chýb z predchádzajúcej verzie a tiež tvOS, ktorá nič prevratného nepriniesla. 

iOS 12

Firma Apple predstavila nový operačný systém a to presnejšie iOS 12. Je docela revolučný a prináša mnoho výhod. Ovtáranie aplikácií by malo byť znateľne rýchlejšie ako na iOS11. Aj náš oblúbený kamarát, alebo pre niektorých skôr kamarátka Siri sa dočkala nových vylepšeních. Bude tu aj nový režim nerušenia, ktorý privíta mnoho z vás. V tomto režime by sa vám už nemali zobrazovať upozornenie aj na obrazovke. A tiež pridalo obmedzovať času správeného v jednotlivých aplikáciach. Z mojej strany to je dobrá vec, ak sa nechcete stať zavislím.

macOS Mojave

Nový operačný systém na MAC priniesol nový režim a to dark režim, ktorý pre mnohých nestojí ani za zmienku, ale u mňa je to pekná vychytávka. A tiež aj nové funkcie nástroja Finder, správa hesiel, nový obchod Mac App Store inšpirovaný iOS, Safari, ktorý umožňuje prehľadávať internet bezpečnejším spôsobom, a všetky ostatné funkcie sú predurčené na to, aby sme sa do tohto systému úplne zbláznili.Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.