Facebook predstavil biznis verziu aplikácie WhatsApp !

22.01.2018

Niet pochyb, že Facebook kúpou jednej z najpopulárnejších komunikačných služieb - WhatsApp v roku 2014 za 16 miliárd dolárov urobil do budúcnosti veľmi výhodný obchod.

Zatiaľ je aplikácia WhatsApp Business  dostupná len pre systém Android a to len v určitých krajinách: Indonézia, Taliansko, Mexiko, Veľká Británia a samozrejme USA. Na ďalšie trhy by sa mala dostať v najbližších týždňoch. Od klasickej aplikácie sa líši možnosťou vytvárať biznis profily, ktoré prípadným komunikujúcim zákazníkom alebo obchodným partnerom zobrazia informácie o spoločnosti alebo jej adresu (aj emailovú a webovú). Ďalšími funkciami sú nástroje správ, kde nechýba možnosť rýchlych odpovedí, uvítacích správ, automatických odpovedí pri nedostupnosti alebo celkových štatistík poslaných správ. Zdroje : https://www.mojandroid.sk/whatsapp-business-android/ 

             https://www.insideit.eu/blog/

Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.