Inteligentné hodinky Samsung Gear sú kompatibilné s iOS

02.08.2017

Majitelia najnovších inteligentných hodiniek Samsung Gear a zariadení Apple s iOS majú dôvod na radosť. Samsung oznámil dostupnosť aplikácie Gear S pre produkty Gear S2, S3 a aplikácie Gear Fit pre hodinky Gear Fit2 v obchode App Store.

"Neustále hľadáme spôsoby, ako zlepšiť našu ponuku. Načúvame našim zákazníkom a plníme to, po čom túžia - ako napríklad možnosť spárovať naše špičkové technológie nositeľnej elektroniky s platformou iOS," uviedol Younghee Lee, výkonný viceprezident divízie mobilnej komunikácie spoločnosti Samsung Electronics.

K dispozícii sú už aj oficiálne aplikácie Gear S a Gear Fit. Je potrebné si ich stiahnuť a prostredníctvom nich spárovať náramok alebo hodinky s daným iPhonom. Ide tak o zaujímavý ťah zo strany spoločnosti Samsung, ktorá teraz svojimi nositeľnými zariadeniami priamo konkuruje hodinkám Apple Watch. Zdroje : https://www.samsung.com/sk/

Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.