Prvý notebook s displejom namiesto touchpada

07.06.2018

ASUS predstavil na veľtrhu Computex 2018 nový rad notebookov ZenBook Pro. 

Ide o zariadenia pre profesionálov, ktoré v porovnaní s bežnými notebookmi zaujmú najmä dotykovým displejom ScreenPad, ktorý sa nachádza na mieste, kde je štandardne umiestnený touchpad. 

ScreenPad funguje aj ako touchpad, zároveň však prináša úplne nový spôsob ovládania notebooku. ScreenPad aktuálne podporujú vybrané Windows aplikácie a dedikované programy - tzv. ScreenPad aplikácie. ScreenPad ponúka adaptívne funkcie a kontextové nástroje pre lepšiu produktivitu a je plne prispôsobiteľný. Medzi aktuálne podporované aplikácie patrí Microsoft Word, Excel, PowerPoint a YouTube. Podpora ďalších aplikácií je vo vývoji.

ZenBook Pro 15 je vybavený procesormi 8. generácie Intel Core až do i9, grafickou kartou GeForce GTX 1050Ti GPU, 1TB PCIe x4 SSD úložiskom, gigabitovou Wi-Fi a portami Thunderbolt 3. Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.