Recenzia na Elephone S8

05.05.2018

Koncom minulého roka ako som prechádzal čínske servery, a tak sa mi podarilo natrafil na jeden celkom pekný smartfón. Rozklikol som si parametre a ma docela prekvapil. 

Elephone S8 nie je tak známy ako iné značky. Ale čím zaujme je ohromný výkon za pár stoviek.

Pri prvom pohľade má veľký 2K displej bez rámčekov a rozmery až 6 palcov. Predná kamera je na nečakanom mieste. Dizajnéri ju šupli do pravého dolného rohu. Čočka má 8 MP, čo považujem za štandard. Na ľavo od čočky sa nachádza nie tlačítko ale senzor citlivý na dotyk, ktorý v sebe schováva čítačku odtlačku prstu. Toto "tlačítko" plní funkcie: krok naspäť (jedno kliknutieň), návrat na domovskú stránku (dve kliknutia), podržanie (otvorenie naposledy otvorených aplikácií). Ak by sa Vám to nepáčilo, cez nastavenia sa dá nastaviť panel s funkciami. Smartfón podporuje dual sim ale nie micro SD kardu. Ale to by nemal byť žiaden problém, keď mobil disponuje 64 GB vnútornej pamäte. U tohto smartfónu budete márne hľadať 3,5 mm jack konektor na slúchadká, takže je potrebná redukcia. 

 Na zadnej strane má kameru a blesk. Kamera má 21 MP a podporuje točenie videí v 4K. Pri nakuknutí do vnútra natrafíme na porcesor, ktorý má neuveriteľných 10 jadier a každé poskytuje výkon 2,5 GHz. Teraz Vám možno napadne otázka, ale veď taký výkon s obrovským displejom sa musí vybiť do pár hodín. Riešením je baterka s výdržou až 4 000 mAh, čím sa stáva naozaj silnou konkurenciou. O rýchle nabíjanie sa stará konektor typu C. Pamäť RAM má 4 GB čo je už základ pre väčšinu mobilných telefónov. Operačný systém beží na verzii Android 7.0. Telefón plne podporuje LTE pripojenie na území SR a CZ. 

 Ak hľadáte telefón za nie veľký peniaz, tak Elephone S8 je správna voľba. Ponúka gigantický výkon, ohromnú výdrž a dobre osvetlený display a to všetko je zabalené do elegantného tela. Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.