Recenzia na iPhone 8

10.05.2018

Recenzia 4,7-palcového, mimoriadne výkonného smartfónu od Apple.

Prečo si vôbec priplácať za novinku, keď iPhone 7 vyzerá takmer rovnako a zvláda tiež väčšinu funkcií osmičky. Navyše, jeho 128 GB verzia je pamäťovo veľmi zaujímavá.

Taktika Applu je totiž pomerne krutá. Ak túžite po 256 GB smartfóne, jablčkári vám nedávajú na výber a musíte investovať 969 eur do najnovšieho iPhonu 8. Alebo ešte viac do iPhonu 8 Plus. Sedmičku s 256 GB pamäťou nájdete už len na bazoši. No, možno by vám stačil aj iPhone so 128 GB úložiskom. V takom prípade si zas musíte vybrať z minuloročných modelov.

Nový procesor A11 Bionic je oproti minuloročnej A10-ke o generáciu ďalej. Šesťjadrové CPU so 64-bitovým dizajnom a 4,3 miliardami tranzistorov. Dve jadrá sú orientované na vysoký výkon (+25 % než A10) a štyri jadrá na efektivitu. Minuloročná štvorjadrová 16 nm A10-ka obsahuje 3,3 mld. tranzistorov. iPhone 8 je vďaka použitiu 10 nm technológie skutočne o generáciu ďalej.

Zadná sklenená stena sa lepšie drží v mierne mastných prstoch. Prináša tiež podporu bezdrôtového nabíjania Qi.

Sklo v zadnej stene lepšie odoláva škrabancom a iným drobným poškodeniam než kov, ktorý je zas odolnejší pri pádoch. Nedá sa teda povedať, ktoré riešenie je lepšie. Kovová zadná stena by pri danej hrúbke umožnila použitie ešte silnejšej batérie. Takto sa síce tešíme z bezdrôtového nabíjania, no menšieho akumulátora.Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.


Nájdete v e-shopoch
od