Recenzia na Logitech G413

29.06.2018

Kvalitná klávesnica je nepostrádateľným spoločníkom každého hráča. Táto klávesnica ponúkne robustné spracovanie, dve farebné varianty či rýchle mechanické spínače

Už na prvý pohľad zaujme tým, že má na rozdiel od ostatných pomerne striedmy vzhľad. Spája črty ako hernej klávesnice, tak aj klasickej, pracovnej. Elegantne pôsobí minimalistický horný kartáčovaný kryt z eloxovaného hliníka, ktorý sa používa pri konštrukcii lietadiel. 

Klávesnica je dostupná v dvoch farebných variantoch - v čiernej s červeným podsvietením a v striebornej s bielym podsvietením. Intenzita podsvietenia sa dá nastaviť v originálnom softvéri.

Hlavnou prednosťou klávesnice Logitech G413 sú mechanické spínače Romer-G vyvinuté švajčiarskym Logitechom v spolupráci s japonskou firmou Omron. Podľa výrobcu umožňujú až o 25 % rýchlejšie zopnutie pri príjemnom zdvihu 3 mm.

Herná klávesnica Logitech G413 Carbon ideálne poslúži každému náročnejšiemu hráčovi. Vďaka tomu, že je malá a kompaktná, necháva na stole veľký priestor pre myš, ktorú môžete do klávesnice pripojiť pomocou USB 2.0 portu. 

Logitech G413 je klávesnica, ktorá zapôsobí prvotriednou kvalitou spracovania, na ktorej sa podieľa najmä pevný hliníkový plát, ktorý kryje celú vrchnú stranu. S hrúbkou v jednotkách milimetrov a sekundujúcimi pevnými plastami odolal aj testom prehýbania, a nám sa tak nepodarilo zaznamenať výraznejšie flexi ani pri vynaložení nadpriemernej sily.  Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.