Recenzia na notebook ASUS ZenBook UX430U

09.10.2017

Pripravili sme si pre Vás podrobnú recenziu na notebook ZenBook UX430U od spoločnosti ASUS.

Na prvý pohľad Vás určite zaujme svojím dizajnom. Pokiaľ často cestujete a potrebujete mať pri sebe výkonný notebook, či už na súkromné alebo pracovné potreby, tento notebook je pre Vás ten pravý. Tento notebook je hrubý iba 14mm. Určite Vás poteší aj Intel CORE i7 7th Gen, NVIDIA GEFORCE 940MX a 16 GB pamäte RAM.  

Pokiaľ by ste na tomto notebooku chceli hrať napríklad GTA V, tak Vám odporúčame zakúpiť si aj Gamepad, pretože tento notebook nemá NUM klávesnicu. Na tomto notebooku nás asi najviac ohromil jeho výkon a čítačka odtlačkov prstov. Veľmi sa nám páčili aj reproduktory, ktoré sú fakt vynikajúce. Ich zvuk je krištáľovo čistý.

Tento notebook má viac plusov ako mínusov. 

Medzi najväčšie mínusy patrí chladenie. Pokiaľ na tomto notebooku vytvárate nejakú záťaž, tak ventilátory to nestíhajú odvetrávať. V niektorých prípadoch si neviete položiť prsty na klávesnicu. Ďalším takým mínusom je optická mechanika. Tento notebook, tak ako aj väčšina nových notebookov nemá optickú mechaniku. Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.


Nájdete v e-shopoch
od