Recenzia na Samsung Galaxy A6

01.07.2018

Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky. 

Keď bol ešte pred nedávnom predstavený smartfón s hliníkovou konštrukciou, všetci ho automaticky považovali za prémiový. Postupom času však tento materiál zovšednel, a tak sa začal objavovať aj v smartfónoch nižších cenových tried. Tento obľúbený nerast pritom neobišiel ani strednú triedu zariadení od spoločnosti Samsung. Konštrukcia A6-tky je tak celá vyhotovená práve z hliníka.

Samsung Galaxy A6 pôsobí vďaka tomuto materiálu poriadne prémiovo. Na jeho prémiovom vzhľade sa však výraznou mierou podieľa aj dizajnový jazyk spoločnosti Samsung. Tento prístroj je totiž náramne podobný súčasnej vlajkovej lodi tejto kórejskej spoločnosti, smartfónu Samsung Galaxy S9. 

Predná stena tohto telefónu nesie 5,6-palcový displej, ktorý susedí s hovorovým reproduktorom, nevyhnutnými senzormi, selfie fotoaparátom a LED bleskom. Vrchná hrana je až na plastové predely antén úplne prázdna, zatiaľ čo tá spodná nesie okrem týchto predelov aj audio jack konektor a microUSB konektor. Ľavá hrana obsahuje samostatný slot na microSD kartu a ďalší samostatný slot pre dvojicu SIM kariet.

Pravá hrana nesie vypínacie tlačidlo a otvor pre hlasný reproduktor. Na zadnej stene leží už len logo výrobcu, skener odtlačkov prstov a hlavný fotoaparát s duálnym LED bleskom. Spomínaný skener odtlačkov funguje rýchlo a spoľahlivo. Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité, ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky.